Slobodno vrijeme tjelesne kulture za djecu srednje skupine. Tjelesni odgoj u srednjoj skupini vrtića. Scenarij

Slobodno vrijeme tjelesne kulture u srednjoj skupini
Zadaci:
1. Usaditi u djecu hrabrost, pažnju, izdržljivost, točnost, dobru volju, u međusobnom odnosu;
2.Stvorite vedro i veselo raspoloženje;
3. Naučite igrati štafete.
Oprema: lopte različitih veličina, 2 košare.
Napredak zabave:

Vodeći: Pozdrav dragi prijatelji! Danas održavamo "Vesele startove"! Ekipe najspretnijih, najspretnijih i najpametnijih momaka dokazat će u poštenom i otvorenom dvoboju da zaslužuju titulu "Šampiona!". Danas u našoj dvorani nastupaju ekipe: "Bobica" i "Brod".
Objema ekipama želimo uspjeh u nadolazećim natjecanjima! Ali prije nego što počnete s natjecanjem, morate se zagrijati.
Ekipe se zagrijavaju! (Djeca se raštrkaju po sobi.)

dječja pjesmica
(izvodi se 2 puta)
Plješćemo rukama - jedan, dva, tri (djeca plješću 4 puta).
Lupamo nogama - jedan, dva, tri ("stompers")
Sada se savijamo - jedan, dva, tri (2 nagiba naprijed)
I skoči osam puta! (8 skokova)
Sada pravimo grudvu snijega (imitacija pravljenja gruda snijega)
Čuvaj se, prijatelju! (gađaju se snježnim grudama)

Vodeći: Pa zagrijali smo se! A sada je vrijeme za početak natjecanja!

1 relej. Natjecanje s loptom.
Djeca stoje u koloni jedno za drugim (na udaljenosti od jednog koraka) i dodaju loptu preko glave susjedu iza leđa. Kada lopta padne u ruke igrača koji završava kolonu, on trči naprijed i postaje glava grupe, a ostali korak nazad. Igra se nastavlja dok se svi sudionici ne okušaju kao vođa kolone.

2 relej. "Skakači".
Sjedeći na lopti, svako dijete zauzvrat mora skočiti na loptu do orijentira, trčati natrag, dodati loptu sljedećem sudioniku. Tim koji prvi završi štafetu pobjeđuje.

3 relej. "Zakotrljaj loptu."
Zakotrljajte loptu s obje ruke do stalka, zatim je podignite i otrčite natrag svom timu. Na startnoj liniji palica se predaje sljedećem.

4 relej. "Utrka loptica pod nogama."
Igrači su podijeljeni u 2 tima. Prvi igrač šalje loptu natrag između raširenih nogu igrača. Posljednji igrač svake ekipe naginje se, hvata loptu i trči s njom naprijed duž kolone, staje na početak kolone i ponovno šalje loptu između nogu u stranu itd. Tim koji najbrže završi štafetu pobjeđuje.

5 relej. "Stavi lopte u koš."
Prvi sudionik trči do limitera iza kojeg su sve lopte u košu, uzima jednu loptu i vraća se ekipi, stavlja loptu u prazan koš, zatim trči sljedeći sudionik. Dakle potrebno je prebaciti sve lopte iz punog koša u prazan.

Vodeći: Idemo se malo odmoriti! Znaš li riješiti zagonetke? Pa da vidimo sad! Za točno pogodenu zagonetku dajem pahuljicu.
1. Uopće ne želi leći.
Ako ga bacite, skočit će.
Malo udariš, odmah skočiš,
Pa naravno da jeste...
(Lopta)
2. Sada preskakanje, pa čučanj
Djeca rade...
(Punjenje)
3. vrtim ga rukom,
I na vratu i nozi,
I uvijam se u struku,
I ne želim pasti.
(Obruč)
4. Ako ste mi bliski prijatelji,
Uporan na treninzima
Bit ćete na hladnoći, na kiši i vrućini
Izdržljiv i spretan.
(Sport)
5. Biti zdrav od djetinjstva
A odrasli ne obolijevaju.
Treba svako jutro rano
propisati vježbe.
Morate ustati, sjesti, sagnuti se,
Ponovno se sagnite, povucite.
Trči po kući.
Je li vam ovo svima poznato?
Bit ćeš dobro
Ako se sjećate o...
(Punjenje)

Vodeći: Dobro napravljeno! Riješili ste sve zagonetke!
Moderator: Da sumiramo rezultate natjecanja. Ekipa "Brod" i ekipa "Bobica" pokazale su se brzima i susretljivima. I za to ćete dobiti poslasticu!

Vodeći:
Lijepo da ste se zabavili
Igrali, brčkali
I sada je došlo vrijeme
Raskinite, djeco.
Prije nego se oprostim
Želim ti poželjeti:
dobro zdravlje,
smiješite se češće
I nikada ne klonite duhom!

Natalija Kalinina

Općinska predškolska obrazovna ustanova

Centar za razvoj djeteta -

vrtić №26 "Proljeće" Općina Istrinski

Sinopsis tjelesnog odgoja u srednjoj skupini na temu:

"Sići ću na svakoj stanici"

Sastavljeno:

učiteljica Kalinina N. O.

Istra, 2016. (monografija).

Cilj: formiranje ideje o zdravom načinu života

Zadaci:

Objasnite dobrobiti vitamina.

Razviti sposobnost usklađivanja svojih pokreta s karakterom i ritmom glazbe.

Razvijati sposobnost samostalnog izvođenja pokreta po uputama odrasle osobe.

Tijekom igre na otvorenom, njegujte spretnost i spretnost.

Razvijte osjetljivost, izazovite želju za pomoći.

Ostvarite pozitivno emocionalno stanje.

Oprema: 3 obruča, 1 luk, vreće s pijeskom, lutka, kućica za lutke, zastavice u različitim bojama, postolja za postaje.

predradnje: dirigiranje P/I "Nađi si druga", punjenje "Dobro jutro", zagrijavanja "Sunce blista", razgovori o povrću, voću, bobicama.

Napredak lekcije:

njegovatelj: Djeco, danas su nam došli gosti. Pozdravimo goste i poželimo im dobro jutro. Zašto kažemo prijatelj prijatelju: "Dobro jutro!"

Poželimo sebi dobro jutro sami:

Dobro jutro, oči!

Probudio si se?

Područje oko očiju pogladi se kažiprstima, a zatim se od kažiprsta i palca naprave naočale.

Dobro jutro uši!

Probudio si se?

Potom se dlanovima pomiluju uši "uši" na vrhu i pomaknite ih.

Dobro jutro, olovke!

Probudio si se?

Pogladite ruke s obje strane, a zatim pljesnite rukama.

Dobro jutro noge!

Probudio si se?

Glade se po nogama, pa tapkaju.

Dobro jutro sunašce!

Probudili smo se, svi oko nas nasmijani!

Djeca podižu ruke, protežu se, podižu se na prste i smiješe se.

njegovatelj: Djeco, danas nam u grupa je primila pismo. Pokazuje pismo, otvara kovertu, izvlači pismo, čita ga.

Piše nam lutka Katya, naša stara prijateljica. Bolesna je, tužna i sjedi kod kuće. Kako joj možemo pomoći, ali ja znam! Ljudi, hajdemo je posjetiti i odnijeti joj teglicu džema od malina da brže ozdravi, jer maline imaju puno vitamina, dobre su za zdravlje.

Ali Katjina lutka živi daleko i do nje moramo doći vlakom. Vi ćete biti putnici "vagoni", a ja - "lokomotiva". Put do Katjine lutke bit će dug. Ali mi se toga ne bojimo. Na stajalištima, vi - putnici ćete izaći i zagrijati se. Dogovor?

Na put morate krenuti dobro raspoloženi. Nasmiješimo se jedni drugima i poželimo sretan put.

A sad je vrijeme za nas – ustajte jedan za drugim i krenite dalje. Sporo hodanje s ubrzanjem, brzo hodanje usporavanje prije zaustavljanja.

njegovatelj: I evo prve stanice. Ova stanica se zove "Osnažujući". Što misliš da ćemo raditi ovdje? (nagađanja djece). Na ovoj postaji, dečki, plesat ćemo.

Uz glazbu "Sunce blista" kako pokazuje učiteljica, djeca izvode zagrijavanje – plesno-ritmičke pokrete.

njegovatelj: Ljudi, pauza je gotova i vrijeme je da nastavimo put.

Čujete li signal vlaka? Djeco, ulazite u vagone - ustajte jedno za drugim i jedite dalje.

(hodanje s promjenom tempa)

njegovatelj: Poziva se sljedeća stanica "Sportski". Što misliš da ćemo učiniti? Savladati stazu s preprekama.

In-line metodom izvode djeca pokreta:

Skakanje iz obruča u obruč

Puzanje pod lukovima - način puzanja dogovara učitelj ili ga djeca sama biraju,

Hodanje s torbom na glavi.

Signal "Parna Lokomotiva", djeca "ići" dalje.

(hodanje s promjenom tempa)

njegovatelj: Vozili smo se, vozili i stigli na kolodvor "igre". Što misliš da ćemo učiniti? Da, naravno, igrati.

mobilna igra "Nađi si druga"

Cilj: Razviti kod djece sposobnost izvođenja pokreta na signal, prema riječi, brzo se gradi u paru. Vježba u trčanju, prepoznavanje boja. Razvijajte inicijativu i domišljatost.

Opis igre: Igrači stoje uz zid. Učitelj svima daje jednu zastavicu. Na znak učitelja djeca se raziđu po igralištu. Drugim signalom ili riječju "Nađi sebi druga!", djeca sa zastavicama iste boje pronalaze sebi par, čim pronađu par za sebe, podižu zastavice.

njegovatelj: Ljudi, brzo na vlak. sljedeća stanica "Katjina kuća za lutke" Na signalu "lokomotiva" djece "ući u vagone" i ići dalje.

(hodanje s promjenom tempa)

njegovatelj: Pa smo došli do Katjine lutke.

Učiteljica izvadi lutku iza kuće.

Pozdrav lutko Katya. U pismu smo pročitali da ste bili bolesni.

Donijeli smo vam teglu džema od malina da što prije ozdravite. Maline su bogate vitaminima. Vitamini čine naše tijelo jakim i zdravim, nepodložnim bolestima. Uostalom, vitamini nisu samo u tabletama, oni još uvijek rastu na granama. Puno vitamina nalazi se u bobicama, voću i povrću. Djeco, koje voće znate? Povrće? Bobice?

Dječaci i djevojčice, volite li vitamine? Pripremila sam vam iznenađenje! To su vitamini. Djeci se daju vitamini.

Također se sjetite naše lutke Katya savjet:

Da odrasta zdrav, energičan i inteligentan,

Otjerati umor, lijenost,

Jedite vitamine svaki dan!

Rano ujutro, ne budi lijen, ustani na vježbe!

Pomozite nam uvijek - sunce, zrak i voda!

Ojačani, tako da mišići, učiniti tjelesna i zdravstvena kultura!

njegovatelj: Dečki, današnjem izletu je došao kraj. Vrijeme je da se vratimo. Recimo zbogom lutki Katya. Želimo joj dobro zdravlje. Zbogom lutko Katya, dobro ti zdravlje. Momci uđite u vlak.

(Hodanje s promjenom tempa)

njegovatelj: Pa smo se vratili u vrtić. Ljudi, volite li putovati? Gdje smo išli danas? (katinoj lutki).

Koje smo stanice posjetili? (Okrepljujuće, sportsko, razigrano)

Hajde, ja ću zvati stanice, a vi ćete pljeskati. Po tvojim glasnim pljeskanjima znat ću koja ti se stanica najviše svidjela. U redu, svidjele su vam se sve postaje.

Dečki, oprostimo se od naših gostiju i poželimo im dobro zdravlje.


Povezane publikacije:

Sinopsis tjelesnog odgoja "Ne bojimo se prehlade" u pripremnoj skupini Slobodno vrijeme tjelesne kulture u pripremnoj skupini Vesele štafete "Ne bojimo se prehlade" Yalutorovsk, 2016. odgajatelji: Komarova L. A. Fedorova.

Sažetak slobodnog vremena fizičke kulture "Cirkus" Video Sportsko slobodno vrijeme "Cirkus" za djecu osnovnoškolske dobi zajedno s roditeljima Pripremio i izveo: instruktor tjelesnog odgoja.

Sinopsis tjelesnog odgoja "Volimo se igrati s mamama, trčati, skakati, kotrljati loptu" (uz sudjelovanje majki i djece srednje skupine) Tijek sata: Djeca ulaze u sportsku dvoranu ukrašenu balonima i zastavicama i postrojavaju se. Majke stoje ispred djece.

Sinopsis sportskih aktivnosti "Jako volim svoju majku" uz sudjelovanje roditelja (starija dob) Svrha: Promicanje zdravog načina života.

U dvoranu, gdje su se roditelji i gosti već smjestili, djeca ulaze u gomili. Svako dijete dolazi svojoj majci i sjeda do nje.

Čuvati i jačati zdravlje djece, oblikovati i usavršavati vještine i sposobnosti u glavnim vrstama pokreta.

Stvorite veselu atmosferu;

Usaditi interes i ljubav prema sportu;

Unaprijediti vještine i sposobnosti stečene na nastavi tjelesnog odgoja;

Razviti točnost, spretnost, koordinaciju pokreta, sposobnost djelovanja na signal;

Njegovati uzajamnu pomoć, dobru volju, sposobnost timskog rada.

Oprema: kuglane, palice za hokej, pakovi, kostimi Snjegovića i Babe Jage, 3 koša, 3 zastavice (crvena, plava, žuta), Snjegović od snijega, lopte za suhi bazen, pismo, medalje prema broju djece.

Napredak u slobodnom vremenu:

Učiteljica i djeca izlaze van.

Instruktor: Pozdrav momci! (Djeca odgovaraju.)

Koje je sada godišnje doba? (Odgovaraju djeci).

Zimi se možete igrati i zabavljati vani. Jeste li spremni za zimske radosti? (Djeca odgovaraju.)

Danas sam pozvao Snjegovića u posjet. Ali nešto mu se dogodilo. (Pokazuje na snjegovića napravljenog od snijega.)

Pogledajte, ima pismo (instruktor čita pismo).

Ljudi, Snjegovića je očarala Baba Yaga. Ona ne želi da nas Snjegović posjeti.

(Uleti Baba Yaga.)

B.Ya.: Pozvali su snjegovića, a mene su zaboravili! Evo kako sam ga začarala.

Instruktor: Odmah odčarajte Snjegovića.

B.Ya.: Razočarat ću se ako izvršite moje zadatke.

Instruktor: Djeca. Možemo li pomoći snjegoviću? Ispunimo zadatke koje nam je pripremio B.Ya. (Djeca odgovaraju.)

B.Ya.: 1 zadatak "razvrstaj po boji".

Ispod božićnog drvca razbacala sam kuglice u boji, sortiraj ih po boji.

Djeca su podijeljena u 3 tima: 1 tim - crveni, 2 tima - plavi, 3 tima - žuti.

Svaki tim ima košaricu sa zastavicom odgovarajuće boje. Ispod božićnog drvca razbacane su kuglice u boji. Djeca jedan po jedan iz svake ekipe trče do božićnog drvca, uzimaju loptu koja odgovara boji ekipe, trče natrag, stavljaju loptu u koš i dodaju palicu itd.

2 zadatak "Tko je brži do Snjegovića."

Djeca stoje oko Snjegovića (od snijega) na udaljenosti od 2-3 metra. Svako dijete ima dvije snježne grude. Na zapovijed B.Ya. djeca trče do Snjegovića i stavljaju grudve snijega blizu njega, vraćaju se na startnu liniju.

3 zadatak "Hokej"

B.Ya.: Evo posljednjeg zadatka za vas. Imam štake i krugove.

Instruktor: B.Ya., ovo nisu štake i krugovi.

B.Ya.: Što je to?

Djeca: Ovo su palice i pakovi.

B.Ya.: Tako se zovu. Sve sam razumjela. Poslušajte izazov!

Morate gurnuti pak palicom i proći između igala sa zmijom, pokušati ne pogoditi igle, vratiti se i predati palicu (djeca su podijeljena u dvije ekipe).

Instruktor: B.Ya., djeca su ispunila sve vaše zadatke! Odčarajte Snjegovića!

B.Ya.: Chufir-chufir (zaziva).

Snjegović izlazi. B.Ya. ostavlja.

Snjegović: Zdravo, djeco! (Djeca odgovaraju.)

Hvala što ste me pozvali.

Instruktor: Snješko, hoćeš li se igrati s našom djecom?

Snjegović: Naravno da ću igrati. Imam zabavne igre za djecu.

1 igra "Snježni vrtuljak".

Držeći se za ruke, djeca formiraju krug. U sredini stoji snjegović. Hodanje u krug. Na znak Snjegovića ubrzavaju korak i prelaze na lagani trk. Nakon 1-2 otrčanih krugova djeca prelaze na hodanje. Snjegović kaže: “Vjetar se promijenio”, svi se okreću i ponavljaju trčanje u drugom smjeru.

"Vjetar je prestao", kaže Snješko. Djeca kreću u šetnju i zaustavljaju se.

Djeca prave grudve i stoje u redu do početne pozicije. Na znak Snjegovića bacaju grudve snijega što je dalje moguće. Označavaju one čija je gruda snijega pala bliže određenom mjestu (orijentiri su predmeti u boji).

Snjegović: Djeco, baš sam uživao igrati se s vama. Imam darove za tebe (Snjegović dijeli medalje). Doviđenja!

Slobodno vrijeme tjelesne kulture u srednjoj skupini "Smiješne lopte"

Svrha: Formirati kod djece naviku zdravog načina života.
Zadaci:
1. Gajiti hrabrost, izdržljivost, dobru volju, u odnosu jednih prema drugima;
2.Stvorite vedro i veselo raspoloženje;
3. Naučite igrati štafete.
Oprema: lopte različitih veličina, 4 košare.
Napredak zabave:
Moderator: Pozdrav dragi prijatelji! Danas su se susrele ekipe najspretnijih, najspretnijih i najpametnijih momaka. Oni će u poštenom i otvorenom dvoboju dokazati da zaslužuju titulu „Prvaka!“. Danas u našoj dvorani nastupaju ekipe: "Bobica" i "Sunce".
Objema ekipama želimo uspjeh u nadolazećim natjecanjima! Ali prije nego što započnete natjecanje, pogodite zagonetku:
Ne želi leći.
Ako ga bacite, skočit će.
Malo udariš, odmah skočiš,
Pa naravno da jeste...
(Lopta)
Ispravno! Ova prekrasna sportska oprema posvećena je našem odmoru.
A sada trebate napraviti zagrijavanje.
Ekipe se zagrijavaju! (Zagrijavanje s loptama srednje veličine, možete uzeti kompleks jutarnje gimnastike s loptama)

Voditelj: Pa zagrijali smo se! A sada je vrijeme za početak natjecanja!

1 štafeta s velikom loptom „Natjecanje s loptom“.
Djeca stoje u koloni jedno za drugim (na udaljenosti od jednog koraka) i dodaju loptu preko glave susjedu iza leđa. Kada lopta padne u ruke igrača koji završava kolonu, on trči naprijed i postaje glava grupe, a ostali korak nazad. Igra se nastavlja dok se svi sudionici ne okušaju kao vođa kolone.

2 relej. "Skakači".
Sjedeći na fit lopti, svako dijete mora skočiti do orijentira, vratiti se, dodati loptu sljedećem sudioniku. Tim koji prvi završi štafetu pobjeđuje.

3 relej. "Zakotrljaj loptu."
Zakotrljajte loptu s obje ruke do stalka, zatim je podignite i otrčite natrag svom timu. Na startnoj liniji palica se predaje sljedećem.

4 relej. "Stavi lopte u koš."
Prvi sudionik trči do limitera iza kojeg su sve lopte u košu, uzima jednu loptu i vraća se ekipi, stavlja loptu u prazan koš, zatim trči sljedeći sudionik. Dakle potrebno je prebaciti sve lopte iz punog koša u prazan koš.
Voditelj: Odmorimo se! Znaš li riješiti zagonetke? .
1. Sada preskakanje, a zatim čučanj
Djeca rade...
(Punjenje)
2. vrtim ga rukom,
I na vratu i nozi,
I uvijam se u struku,
I ne želim pasti.
(Obruč)
3. Ako ste mi bliski prijatelji,
Uporan na treninzima
Bit ćete na hladnoći, na kiši i vrućini
Izdržljiv i spretan.
(Sport)
5. Biti zdrav od djetinjstva,
A odrasli ne obolijevaju.
Treba svako jutro rano
izvoditi vježbe
Morate ustati, sjesti, sagnuti se,
Ponovno se sagnite, povucite.
Trči po kući.
Je li vam ovo svima poznato?
Bit ćeš dobro
Ako se sjećate o ... (Punjenje)
Domaćin: Bravo! Riješili ste sve zagonetke!
Moderator: Da sumiramo rezultate natjecanja. Tim Berry i tim Sunca pokazali su se brzima i susretljivima. Vrijedni su titule "Šampiona", za što ćete biti počašćeni! "Medalje od zeca" (mrkva izrezana na krugove)

Vodeći:
Lijepo da ste se zabavili
Igrali, brčkali
I sada je došlo vrijeme
Raskinite, djeco.
Prije nego se oprostim
Želim svima poželjeti:
Budite zdravi, nasmijani
Nikad nemoj klonuti duhom!

Za djecu srednje skupine

Integracija obrazovnih područja:"Tjelesna kultura", "Komunikacija", "Zdravlje".

obrazovne zadatke.

  1. Vježba puzanja na sve četiri pomicanja naprijed.
  2. Vježbajte u brzom trčanju u slobodnom položaju, razradite postojanost i spretnost pokreta.
  3. Vježbajte skakanje s visine od 15 centimetara, vježbajte doskok na dvije noge istovremeno s izvođenjem "opruge" u koljenima.
  4. Vježba penjanja po gimnastičkom zidu.
  5. Razvijati tjelesne kvalitete: snagu, spretnost, izdržljivost, koordinaciju pokreta.

obrazovne zadatke.

Kako biste kod djece izazvali pozitivno emocionalno raspoloženje, potaknite ih na razmišljanje o svom ponašanju u svakodnevnom životu. Usaditi ljubav prema životinjama.

Oprema.

Gimnastička klupa (v-15cm, š-20cm, dl-2,5m); lopte prema broju djece; amblemi mačića; amblemi štenaca; fitballs prema broju djece; gimnastički zid, orijentir na podu (krugovi koji odgovaraju boji loptica); igračka za mače.

Tečaj za slobodno vrijeme

Sportski obučena djeca ulaze u dvoranu i hodaju u krug. Hodanje na prstima, na petama, trčanje u koloni jedan po jedan, normalno hodanje, slaganje u liniju, provjera držanja i ravnoteže.

Odgajatelj: Dečki, prije nego što počnemo igrati, pogodite moju zagonetku:

Ima brkove

prugasta njuška,

Leđa su poput mosta

Rep iza mosta?

Djeca zajedno: "Mače."

Odgajatelj: Predlažem da se danas sami pretvorite u mačiće i cijeli dan živite kao mačka.

Djeca legnu na tepih - "zaspu".

Odgajatelj: Probudili su se, rastegnuli, okrenuli s jedne strane na drugu. gutljaja! gutljaja! Gdje su tvoje omiljene igračke?

Na tekst pjesme djeca izvode odgovarajuće pokrete.

Učiteljica razbacuje loptice po dvorani, recitira: Ti, naša loptice, skoči, mačiće probudi!

Djeca uzimaju lopte, staju na krug iste boje kao i lopta.

Vježbe s loptom:

  1. "Pokaži mi loptu"

I.P. stajati. stopala paralelna s loptom pritisnutom na prsa.

1-pružene ruke naprijed, pokazana lopta.

2-pritisnuli loptu sebi, sakrili se.

  1. "Igrajmo se s loptom"

I.P. stojeći, stopala paralelna, lopta između prstiju, ruke spuštene.

1 - sjednite, uzmite loptu u ruke.

2 - ispraviti se s loptom.

3 - sjednite, stavite loptu između prstiju na nogama.

4 - uspraviti se.

  1. "Ljuljao"

I.P. stojeći, goli, u širini ramena, ruke s loptom ispružene naprijed.

1 - nagnite udesno (lijevo).

2 - uspravio se.

  1. "Skretne šape"

I.P. sjedeći, noge spojene, ruke naslonjene na pod odostraga - sa strane.

1 - podignite desnu (lijevu) nogu prema gore.

2-niže u i.p.

  1. "Pokažimo loptu suncu"

I.P. ležeći na trbuhu, ruke s loptom ispred sebe, noge zajedno.

1-podignite ruke s loptom prema gore, pogledali u loptu.

2-spustiti loptu na pod

  1. "Smiješna lopta"

I.P. stojeći, noge u širini ramena, lopta u rukama ispred sebe.

1 - skočite 20 puta.

2 - 10 koraka u mjestu.

Djeca su pospremila lopte.

Odgajatelj: Mačići se jako vole igrati s lopticama, posebno ih kotrljati.

Učitelj dijeli loptice. Sada ćemo stati u parove i kotrljati loptu jedni drugima, gurajući je glavom ispred sebe i napredujući četveronoške.

Djeca kotrljaju lopte jedni drugima.

Odgajatelj: Što bi još svatko od vas trebao voljeti, što mačka voli raditi?

Djeca dolaze do zajedničkog zaključka - potrebno je oprati.

Odgajatelj: Izljev, izljev! Gdje si bio? Roth, usta! Gdje si bio?

Obraz, obraz! Budi čista djevojko!

Djeca izvode pokrete koji oponašaju pranje.

Odgajatelj: Šape?

Djeca: Operite se!

Učitelj: Uši?

Djeca: Operite se!

Odgajatelj: Rep?

Djeca: Operite se! Sve oprano. I sada smo čisti, pahuljasti mačići.

Odgajatelj: Dečki, upravo smo radili jutarnje vježbe i oprali lice. A recite mi gdje vaša djeca i odrasli idu svako jutro?

Djeca: Idemo u vrtić. A roditelji su na poslu.

Odgajateljica: Što se igrate u vrtiću?

Djeca daju primjere igara.

Odgajatelj: Djeco, što mislite s kim se mačići vole igrati hvatanja?

Djeca: sa štencima.

Odgojitelj: igrajmo igru ​​na otvorenom "Mačići i štenci".

Djeca su podijeljena u dvije jednake ekipe, učiteljica dijeli ambleme mačića i štenaca.

Ekipa "štenci" sjeda na gimnastičku klupu, ekipa "mačića" ide u šetnju čistinom. Nakon riječi učitelja "Štene!" ekipa “štenci” skače s gimnastičke klupe i četveronoške trči za “mačićima” i laje. Tim "mačića" brzo se penje na gimnastički zid. Igra se 4-5 puta.

Odgajatelj: Vidite dečki kako se zabavno igraju štenci i mačići. A danas nam je u goste došla maca. Sakrio se i želi da ga pronađemo.

Igra pretraživanja "Pronađi mače"

Odgajatelj: Bravo dečki, pronašli su mačića! A sada mu ispričajmo potrebe i pravila dnevne rutine.

Djeca govore o tome što trebate oprati, raditi vježbe, doručkovati.

Odgajatelj: Što smo momci dobro učinili, svi znaju!

Nagrađivanje djece. Učiteljica svima dijeli medalje.

Slični postovi